27 Ocak 2015 07:40| Mardin47.com
 

Barzani'den Türkiye'ye Kobani teşekkürü

IKBY Başkanı Barzani: "Kendi adıma ve Kürdistan halkı adına Türkiye Cumhuriyeti'ne teşekkür ediyorum. Destekçi Peşmerge güçlerinin Kobani'deki savaşçılara yardımcı olmak için gitmesine izin verdi. Bu yardımların zaferin elde edilmesindeki rolü büyüktür"

Kobanê sevinci havai fişek gösterileriyle kutlanıyor

Kobanê'nin özgürleştiğine yönelik gelen haberlerin ardından bir çok kentte olduğu gibi Mardin başta olmak üzere Kızıltepe, Nusaybin ve Derik ilçelerinde halk sevincini sokaklara dökülerek kutluyor.

Kobanê sevincine gölge düştü, Emniyetten açıklama geldi

Kobanê kutlamaları sırasında 5 yaşındaki bir çocuk, nerden geldiği belli olmayan bir kurşunla yaralandı. Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edilen yaralı çocukla ilgili emniyet yazılı bir açıklamada bulundu.

Nusaybin Milli Eğitim'den Basına Sansür

Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü, gazetecilerin okullarla ilgili haber yapmasına yasaklama getirdiğini duyurdu.

Emniyet Müdürleri Pekcan ve Şahin'den Taşkesen'e Ziyaret

Vali Mustafa Taşkesen, yeni emniyet müdürü olarak göreve başlayan Lütfullah Uğur Pekcan ile eski emniyet müdürü Mehmet Şahin vilayetteki makamında kabul etti.

 
 
Hakkımızda

Mardin47.com; Mardin ve ilçeleri hakkında bütün kategorilerde güncel haber sunmak ve Mardinlilerin habere ulaşmasını sağlayan bir haber portalıdır..

Daha Fazla »
İş Birliği & Destek

Mardin47.com ile herhangi bir projede işbirliği yapmak veya sponsorluk istekleri için lütfen iletişim sayfasını kullanarak bize yazınız.

İletişim »
İletişim Bilgileri

Telefon: +90 482 213 33 20
Eposta: mardin47@gmail.com

İletişim Formu »