04 Temmuz 2015 14:47| Mardin47.com
 

Henna Gelinlik, 'Jan' dizisine set oldu

TRT KURDİ'de yayınlanan Mardin'de çekimleri devam eden Berdan Mardini ile Gönül Dilan'ın paylaştığı 'Jan' (Sızı) adlı dizinin sezon finali, Mardin Henna Gelinlik'te çekilen düğün hazırlığı sahneleriyle yapıldı.

Yıllardır yerlerinde çakılı kalan öğretmenler 3 yıl daha kalabilecek

12 yılını dolduran her öğretmenin başka bir okula tayin edilmesini öngören 'rotasyon' uygulaması alınan bir kararla 15 yıla çıkarıldı.

Oruç iradeyi güçlendiriyor!

Oruç tutmanın insan psikolojisi üzerindeki etkileri merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle bireylere manevi olarak kattıkları sebebiyle de Ramazan ayı oldukça önem taşıyor.

Süryani Gençlerle Midyat'ta iftar açtılar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurtdışında yaşayan Süryani vatandaşların çocuklarını Türkiye'ye getirdi.

Suriyelilerin Ramazan duasında Türkiye ve barış var

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Mardin'in Midyat ilçesinde barınma merkezine yerleştirilen 3 bin 31 sığınmacı, ramazanı kampta geçiriyor. Topraklarından uzakta dini vecibelerini yerine getiren Suriyeliler, hasretini çektikleri ülkelerinde devam eden savaşın son bulması için ve Türkiye'nin desteği için dua ediyor.

 
 
Hakkımızda

Mardin47.com; Mardin ve ilçeleri hakkında bütün kategorilerde güncel haber sunmak ve Mardinlilerin habere ulaşmasını sağlayan bir haber portalıdır..

Daha Fazla »
İş Birliği & Destek

Mardin47.com ile herhangi bir projede işbirliği yapmak veya sponsorluk istekleri için lütfen iletişim sayfasını kullanarak bize yazınız.

İletişim »
İletişim Bilgileri

Telefon: +90 482 213 33 20
Eposta: mardin47@gmail.com

İletişim Formu »